AZERBAYCAN’DA EĞİTİM

Azerbaycan’da Üniversite Eğitimi

Azerbaycan, ülkemize kültürel ve coğrafi yakınlığıyla yurtdışında eğitim alma düşüncesinde olan  öğrencilerin tercih ettiği ülkelerden biridir. Azerbaycan’da eğitim  Azeri türkçesi – İngilizce ve Rusça dil seçenekleri Azerbaycan üniversitelerini cazip kılan etkenlerden biridir.

Günümüzde Azerbaycan’da 40 devlet üniversitesi üniversitesi bulunmakta olup , Yök tarafından tanınmaktadır. Azerbaycan üniversitelerinde 8 binden fazla profesör ve 15 binden fazla akademisyen görev yapmaktadır. Azerbaycan’daki büyük petrol sektörünün bir etkisi olarak, ülkede görece yüksek sayıda kişi çoğunlukla teknik ve pratik konularda yükseköğretim sürecinden geçmiştir. Petrol ve diğer önde gelen sektörlere uzman ve ara eleman yetiştiren çeşitli meslek enstitüleri de bulunmaktadır. 

Azerbaycan’ın en popüler okulları arasında Bakü Devlet Üniversitesi, Nahçıvan Devlet Üniversitesi , kurumlar yer almaktadır. En büyük üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi’nde 17.000’den fazla öğrenci eğitim görmekte olup Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde 15.000 den fazla öğrenci eğitim almaktadır

Azerbeycan Üniversiteleri tercih sebepleri

Kültürel olarak iki ülke halkı arasındaki benzerlik , Dil olarak Azerice ve Türkçe arasında benzerlik , Mutfak ve iklim koşulları olarak iki ülke arasında büyük farklar olamaması , Azerbaycan’a üniversite eğitimi almak için giden öğrenciler tercih sebeplerinden birkaçıdır.

Azerbaycan’da Eğitim ücretlerinin devlet üniversitesilerinde 1500 – 2000$  arasında uygun fiyatlarda olmasıda  Azerbaycan’da üniversite eğitimi almayı cazip kılan nedenlerdir.

Azerbaycan’da Tıp Eğitimi

Günümüzde birçok öğrencinin hayallerini süsleyen mesleklerden biride  Tıp Doktorluğudur . Azerbaycan’da Tıp Eğitimi  Azerice , ve İngilizce dillerinde verilmekte olup  , senelik eğitim ücretleri üniversitelere göre  2000$ – 4000$ arasında değişkenlik göstermektedir.

Azerbaycan’da Diş Hekimliği

Günümüzün en popüler mesleklerinden biride Diş Hekimliğidir. Üniversite sınavına hazırlanan pek çok öğrencinin hayallerini süslemektedir. Azerbaycan üniversiteleri diş hekimliği fakültelerinde donanımlı akademik personel ve labaratuarları ile çok uygun ücretlere inanılmaz bir eğitim fırsatı sunmaktadır. Azerbaycan Üniversiteleri’nde  Diş Hekimliği Eğitimi  Azerice ve İngilizce dillerinde olup senelik eğitim ücretleri  2000$ – 4000$  arasında değişmektedir

Azerbaycan’da Eczacılık

Eczacılık bölümü aynı Azerbaycan üniversiteleri nde tıp fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi gibi  Azerice ve İngilizce dilinde eğitim olanakları sunmaktadır. Azerbaycan’a eğitim için giden öğrencilerin kuşkusuz en çok tercih edilen bölümlerden biridir. Azerbaycan üniversiteleri eczacılık fakültesinde de her zaman en yenilikçi uygulamalarıyla öğrencilere kapılarını aralamaktadır.

Hayallerinizdeki mesleğe sahip olmak ve çalışma hayatınızda hızlı adımlarla koşmak istiyorsanız Azerbaycan üniversitelerinde okumak sizin için en iyi tercih olacaktır.

Bölümler ve Ücretleri

Call Now ButtonBilgi isteyin