BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİ

azerbaycan-baku-devlet-universitesi-25
azerbaycan-baku-devlet-universitesi-27
azerbaycan-baku-devlet-universitesi-4
azerbaycan-baku-devlet-universitesi-16

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi

Her yıl farklı ülkelerden çok sayıda öğrenci Azerbaycan’a üniversite eğitimi için kayıt yaptırmaya gelmektedir. Bunun en önemli nedeni ise verilen Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi lisans eğitiminin çok kaliteli olmasıdır. Üniversitenin bünyesinde alanında uzman olan çok sayıda akademisyen bulunmaktadır. Öğrencilerin en iyi şekilde eğitim görerek kariyerlerini olumlu anlamda etkilemelerini sağlayan hocalar ellerinden gelen özveriyi göstermektedir. Sadece teoride değil, aynı zamanda uygulamalı şekilde verilen eğitim ile derslerin çok daha verimli bir şekilde geçmesini sağlarlar. Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesinin harçları da son derece uygun fiyatlıdır. Bölümler arasında ufak farklılıklar olmaktadır. Kesinlikle bütçeleri olumsuz anlamda etkilemez.

Sınav ve puan şartı aranmadan üniversiteye kayıt yaptırabiliyorsunuz. Bu öğrenciler için en cazip olan özellikler arasında yer alıyor. Zaman kaybetmeden ve sınav stresi yaşamadan üniversite öğrencisi olabilmenin keyfini bu şekilde doyasıya yaşayabilirsiniz. Mezuniyet sonrasında alınan diplomanın geçerliliği vardır. İstediğiniz yere başvuru yaparak mesleğinizi sorun yaşamadan yapabilirsiniz. Türkiye’de bu anlamda problem yaşayan kimse bulunmamaktadır.

Azerbaycan yaşam koşulları olarak da son derece ideal özellikle taşıyan bir ülkedir. Ülkede yaşamak hem maddi hem de manevi anlamda öğencileri zorlamaz. Kültürel anlamda Türkiye ile benzer özelliklerin olması öğrencilerin zorlanmamasını sağlar. Dil konusunda da Azerice Türkçe ile benzeştiği için iletişim ile ilgili rahatsızlık duyulacak bir durum asla yaşanmaz. Aksine çok sempatik diyaloglar ortaya çıkar. Dil konusunda da derslerde anlaşılmayı engelleyecek olan durumlar olmaz. bu nedenle sınavlarda da başarılı sonuçlar elde edilir. Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi imkan ve olanakları son derece fazladır. Derslerin en iyi şekilde algılanmasını sağlayan pratik eğitim için her türlü donanıma sahiplerdir. Böylece dersler çok daha verimli bir şekilde geçer. Ders dışında üniversitenin her türlü faaliyetinen ücretsiz bir şekilde yararlanılıyor. Böylece ders ve sınav stresi de atılmış oluyor. Konaklama konusunda Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesinin yurtları ilk yılda cazip gelen seçenekler arasında yer alıyor. Konforlu ve rahat olan öğrenci yurtları öğrencilerin ihtiyaç duyacağı her şeye sahiptir. Odalar geniş ve kullanışlıdır. Ders çalışma odaları da sınav döneminde fazlasıyla işe yarar.

Belirli bir süre sonra ev ortamını isteyen kişiler bir araya gelip ev kiralama alternatifi üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bir kaç kişinin birleşerek ev kiralaması ev giderlerinin de paylaşılmasını sağlar. Böylece ekonomik şartlar altında bu sorun atlatılmış olur. Azerbaycan’daki evler son derece büyük ve temizdir. Öğrenciler için evlerin eşyalı olarak kiralanması çok daha cazip olmaktadır. Üniversitenin yakınlarında cazip kira fiyatlarına sahip çok sayıda kiralık ev bulunuyor. Güvenilir olan ülkeye aileler yakınlarını rahat bir şekilde gönderebilir. Tehlikeli olaylar asla ülke içinde yaşanmaz.

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesinde sadece lisan değil aynı zamanda yüksek lisans eğitimi için de bulunan öğrenciler vardır. Bu şekilde de üniversitede eğitim görebilirsiniz. Eğitim dili olarak Azerice ve Rusça kullanılmaktadır. Spor kompleksleri öğrencilerin tercihine göre kullanılabilir. Karşılığında hiç bir ücret talebinde bulunulmaz. Harç dışında ödeme yapacağınız bir durum asla olmaz. öğrenciler üniversitenin kütüphanesinden de yararlanarak kendilerine kaynak edinebilirler. Aynı durum laboratuvar ve diğer önemli olan yerler için de geçerlidir. Üniveristede çok sayıda fakülte ve bağlı olan bölümler bulunmaktadır. Öğrencilerin sosyalleşmesi için ülke içinde yemek yemek içim farklı konseptte mekanlar bulunmaktadır. Bu şekilde hem kafa dağıtıp hem de beslenme konusunu halletmiş olursunuz. Ulaşım asla problem değildir. Halkın da tercih ettiği toplu taşıma araçları bu konuyu sorun olmaktan çıkarmaktadır. Ülkenin en merkezi ve gerekli olan noktalarına ulaşım mevcuttur. İstediğiniz konuda ANT yurt dışı eğitim danışmanlığı firması size yardımcı olmaktadır.

Türkiye ile kültürel anlamda benzerlikler gösteren Azerbaycan’a eğitim anlamında ilgi gösteren kişilerin sayısı her sene artmaktadır. Özellikle verdiği kaliteli eğitim bu noktada oldukça fazla etkilidir. Kendi alanında uzmanlaşmış olan akademisyenler ile dersler çok verimli ve aynı zamanda eğlenceli geçiyor. Bakü Devlet Üniversitesi imkan ve olanakları sınırsız olup, her türlü yeniliği de yakından takip ediyorlar. Teknolojik cihazlar derslerde kullanılarak pratik ve akılda kalıcı bir eğitim sürecinden geçilir. Bu durum da öğrencileri her anlamda motive etmektedir. Sadece teorik değil aynı zamanda pratik, yani uygulamalı şekilde de eğitimlerini sürdürürler. Kayıt sürecinde istenilen evraklar kısasürede zahmet çekilmeden toparlanacak belgelerdir. Üniversiteye sınavsız ve puan şartı aranmadan stressiz bir şekilde kayıt yaptırılabiliyor. Bu öğrencileri sene kaybetmek durumundan da kurtarmaktadır. Beceri ve ytkınlığa bağlı olarak bölüm seçimi yapan öğrenciler çok daha başarılıve yanı zamanda keyifli bir şekilde mezun olunur. Mezuniyet sonrasında alınan diplomanın geçerliliği de farklı ülkelerde bulunmaktadır. Öğrencilerin bu konuda endişe duyacağı bir durum kesinlikle söz konusu bile değildir. Diploma ile istediğiniz kurum ve kuruluşa iş başvurusu yaparak sıkıntı yaşamadan çalışmalarını sürdürebilirler.

Üniversitenin Harç Ücretleri Son Derece Uygundur

Bakü Devlet Üniversitesi harç ücretleri aileleri ve bütçeleri kesinlikle olumsuz anlamda etkilemez. Aksine verilen eğitimin standartları düşünüldüğü zaman fiyatlar son derece düşük ücretlidir. Bölümler arası ufak farklılıklar vardır. Harç dışında öğrencilerden hiç bir ücret talep edilmez. Tüm bu bilgilerikayıt sırasında yetkilikişiden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bölümlerin temel dersleri dışında seçmeli olanları da belirleyebilirsiniz.

Dersler dışında öğrencilerin stres atarak kafa dağtmalarını sağlayan spor kompleksleri, müzik ve karikatür kulüpleri gibi alanlar da üniversite bünyesinde bulunmaktadır. Bu alanları da istediğiniz zaman sınırsız bir şekilde ve ücret ödemeden yararlanabilirsiniz. Bakü Devlet Üniversitesi içerisinde öğrencilerin özellikle sınav dönemlerinde yoğun bir şekilde ders çalışmak için kullandığı geniş arşivli bir kütüphanesi bulunmaktadır. Uygulamalı eğitimler için de laboratuvar ve buna benzer türde alanlar yine kampüs içinde bulunmaktadır.

Konaklama konusunda Bakü’de kendinize uygun şart ve koşullarda seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Genellikle öğrenciler bir kaç kişi bir araya gelerek eşyalı kiralık ev alternatifini değerlendirmektedir. Şehirdeki evler temiz, kullanışlı ve ferah olduğu için huzurlu ve konforlu bir şekilde eğitim sürecini geçirebilirsiniz. Evlerin konumu ile ilgili ANT yurtdışı eğitim danışmanlığı firması yetkilileri tarafından yardım alabilirsiniz.

Bölge halkı çok sempatik ve aynı zamanda cana yakın olduğu için iletişim konusunda asla sorun yaşamazsınız. Ulaşım konusunda da ev ve okul gidiş dönüşlerini toplu taşıma araçları ile sağlayabilirsiniz. Otobüs ve minibüs araçlarının ulaşım ücretleri de son derece uygundur. Renkli ve eğlenceli bir şehir olduğundan mekanlarda keyifli anlar geçirerek arkadaşlarınız ile zaman geçirebilirsiniz. Haftasonu gezilerini de ülkenin güzelliklerini keşfetmek için değerlendirebilirsiniz.

BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİ

Üniversite, ilk akademik yılına 2 fakülte – tarih-filoloji, tıp fakülteleri ve 1094 öğrenci ile başlamıştır. Bakü Devlet Üniversitesinin şu anda lisans düzeyinde 55 bilimsel uzmanlık alanında ve yüksek lisans düzeyinde 153 uzmanlık alanında uzman yetiştiren 16 fakültesi bulunmaktadır.

Mekanik ve Matematik Fakültesi
Uygulamalı Matematik ve Sibernetik Fakültesi
Fizik Fakültesi
Kimya Fakültesi
Biyoloji Fakültesi
Ekoloji ve Toprak Bilimleri Fakültesi
Coğrafya Fakültesi
Jeoloji Fakültesi
Filoloji Fakültesi
Tarih Fakültesi
Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi Fakültesi
Hukuk Fakultesi
Gazetecilik Fakültesi
Kütüphanecilik ve Enformasyon Fakültesi
Şarkiyat Fakültesi
Sosyal Bilimler ve Psikoloji Fakültesi

Call Now ButtonBilgi isteyin