Çin’de Üniversite Eğitimi 

Çin’de üniversite ler ,bilimsel araştırmalarda ve mühendislik projelerinde gösterdikleri başarılar ile dikkat çekmektedir. Son yıllarda yaptıkları başarılı projeler ve  ses duyuran araştırmalar ile Çin üniversiteleri dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer almakta ve ilk 500 e girmektedirler.Çinde Birçok alanda Lisans ve Y.lisans eğitimi alabilirsiniz.

Çinde Eğitim alabilmeniz için lise mezunu olmanız yeterli olacaktır. şart- koşul – sınav başarı belgesi zorunluluğu olmaksızın Çinde üniversite eğitimi alabilir ve hayal ettiğiniz mesleğe sahip olabilirsiniz.

Çin’de Eğitim Sistemi 

Çin’de Yükseköğrenim ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktoradır. Çin’de Eğitim süreleri ise ön lisans 3 yıl, lisans 4 yıl , yüksek lisans 2 yıl ve doktora 3 yıldır. Çin’de ki Devlet üniversiteleri nin yanında özel üniversiteler de bulunmaktadır. Çindeki öğrenciler üniversitelere sınav ile yerleşmekte olup , Dışarıdan Çinde üniversite okumak için gelen yabancı öğrenciler için sınav zorunluluğu yoktur.

Çin Üniversiteleri için Son Başvuru Tarihi : 28 Haziran

( Başvuru için en az 24 ay geçerli pasaport gereklidir )

Çin’de Üniversite Fiyatları  

Çin’de Üniversite Eğitimi Fiyatları incelendiğinde üniversitelerin Fiyatlarının  bulunduğu Şehir ve üniversitenin eğitim kalitesi , popülaritesine göre farklılık gösterdiği görülmektedir. Çin’in En popüler üniversiteleri Ticaret – Sanat ve Eğitim şehri olan Shanghai ( Şangay ) de bulunmaktadır. ANT Danışmanlık , Shanghai ( Şangay ) deki birçok üniversiteleri nin resmi temsilcisidir.

Temsilciliğini Yaptığımız Üniversiteler 

Çin’de Shanghai ( şangay şehri ) şehrinde bulunan üniversitelerin temsilciliğini yapmaktayız 

Shanghai – Fudan Üniversitesi Lisans Eğitimi Fiyatları Bölümlere göre senelik 3000$ – 4000$ arasında değişmektedir.

Shanghai- Şangay  Doğu Çin Normal Üniversitesi  Lisans Eğitimi fiyatları  Bölümlere göre Senelik 2500$ – 4000$ arasında değişmektedir

Shanghai – Şangay Teknoloji Üniversitesi Lisans Eğitimi Fiyatları Bölümlere göre Senelik 2000$ – 3500$ arasında değişmektedir

Shanghai – Şangay  Finans ve Ekonomi Üniversitesi  Lisans Eğitimi Fiyatları Bölümlere göre Senelik 2000$ – 3500$ arasında değişmektedir

Shanghai – Şangay Fudan Üniversitesi Lisans Eğitimi Fiyatları Bölümlere göre senelik 2500$ – 2500$ arasında değişmektedir.

Shanghai – Şangay Doğu Çin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Lisans Eğitimi Fiyatları Bölümlere göre senelik 2500$ – 3000$ arasında değişmektedir

Shanghai – Şangay Teknoloji Üniversitesi Lisans Eğitimi Fiyatları bölümlere göre senelik 2200$ arasında değişmektedir

Çin Shanghai ve Pekin Şehrindeki Tüm Üniversitelerin Türkiye Resmi Temsilcisiyiz . Çin’de Üniversite Eğitimi almak isteyen adaylar, 1 akademik sene Çince hazırlık sınıfı bitirmelidir.

Çin Shanghai şehrinde 1 Akademik Sene Hazırlık Sınıfı 4500$ Herşey Dahil

(Shangai Bilim ve Teknoloji Üniv. – Shanghai Doğu Çin Normal Üniversitesi – Shanghai Ekonomi ve Finans Üniversitesi için geçerli olan hazırlık sınıfı Herşey dahil paketidir.)

(Fudan Üniversitesi Herşey dahil 4750$ )

Dahil Olanlar 

1 Akademik Sene Çince Eğitim Hazırlık Sınıfı Ücreti 

1 Sene Özel Sağlık Sigortası 

Danışmanlık

Üniversiteden kabul belgesi çıkartılması ve kargo ile getirtilmesi

Gidiş Öğrenci Vizesi alınımı ve Gidiş Vize Ücreti 

Üniversite ön kayıt işlemleri 

Shanghai’de havalimanı karşılaması

Üniversite ve yurt kayıt işlemleri 

Shanghai de 2 Gün süreli oryatasyon

Shanhgai şehrinde Üniversite temsilcilimiz tarafından Acil durum danışmanlık hizmeti 

Çin Üniversiteleri için Son Başvuru Tarihi : 28  Haziran

( Başvuru için en az 24 Ay geçerli Pasaport gereklidir )

Çin’de Üniversite Okumak 

Çin’de üniversite okumak isteyen adaylar Üniversitelerin bünyelerinde açtıkları 1 akademik sene ( 9-10 Ay ) çince dil eğitimi – Hazırlık sınıfı kursuna katılırlar.Eğer Çince bilmiyorsanız hazırlık sınıfı ile başlamalısınız. Çince Hazırlık sınıfı dil eğitimi sonrasında her yabancı ülkede olduğu gibi yeterlilik sınavı yapılır , Sınavda başarılı olan adaylar arzu ettikleri bölümde önlisans- lisans -y.lisans eğitimi alabilirler.

Çin Üniversiteleri 

Çin’deki üniversiteler uluslararası ortamda bilimsel araştırmalarda gösterdiği başarılar ile dikkatleri çekmektedir. Çin Üniversiteleri yaptıkları araştırmalar ile dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer almaktadır. Derin bilgi birikime sahip olan Çin’de  üniversitelerde Eğitim nde  pek çok alanda eğitim alabilirsiniz. Çinde Eğitim almanız  için lise mezunu olmanız yeterlidir.

Çin’de Eğitim

Çin’de eğitim kalitesi açısından Çinli öğrenciler devlet üniversitelerini tercih etmektedir.Devlet Üniversiteleri Akademik geçmişi olan köklü üniversitelerdir. Çinli öğrenciler Öğrenciler üniversitelere sınavla yerleşmektedir.Yoğun nüfus nedeni ile kaliteli eğitim için öğrenciler sınavlara büyük önem vermektedir.Çinde üniversite okumak için yabancı öğrenciler yani sizler sınav kazanma koşulu aranmamaktadır

Çin’de Eğitim Fiyatları 

Çin’de Eğitim fiyatları tercih edilen bölüme göre değişmekte olup senelik okul harçları 2500$ – 3500$ arasında değişkenlik gösterir . Çin’de Lisans düzeyinde Eğitim dili Çincedir.Öğrenciler eğitim öncesinde Üniversitelerde 1 sene  Çince Hazırlık sınıfı dil eğitimi alırlar. Her ülkede olduğu gibi üniversite okumak için dil yeterlilik sınavını geçmeniz gerekir.

Çin Üniversite Fiyatları 2500$ – 3500$ arasında değişmektedir ( Senelik Eğitim Ücretleridir )  2 taksit halinde dönemlik olarak ödenebilmektedir.  

Çin Üniversiteleri için Son Başvuru Tarihi : 28 Haziran

Çinde Üniversite Bölümleri ve Fiyatları 

Çin’de Tıp Eğitimi 

Çinde Tıp Eğitimi Çincedir . Öğrenciler 1 sene çince hazırlık sınıfı sonrasında eğitimleri Çince olarak görmektedirler . Tıp bölümlerinde ingilizce eğitim olanağı Yoktur.

Modern Tıp
    TCM (Geleneksel Çin Tıbbı) Akapunktur
    Eczacılık
    Hemşirelik
    Diş hekimliği

Medikal Bölümlerde Eğitim Ücretleri Senelik 3000$ – 4000$ arasında değişmektedir.

Çinde Ekonomi – Ticaret – Finans Eğitimi Alanlarında Eğitim

Ekonomi ve Yönetim  İşletme / Yönetim
    Uluslararası Ticaret /  Ekonomi bilimi
    Muhasebe
    Maliye –  E-ticaret – Pazarlama
    Turizm İşletmeciliği

Bölümlerinin Senelik Ücretleri Çince 2500 $ – 3000$ arasında değişmektedir

Çinde Mühendislik ALanlarıda Eğitim 

  Petrol Mühendisliği , inşaat mühendisliği  Makine Mühendisliği
     Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Kimya Mühendisliği
     Havacılık ve Uzay Mühendisliği Mimari Tasarım
     Bilgisayar Bilim ve Teknoloji
Çinde Bölümlerinin Senelik okul ücretleri çince 2500$ – 4000$ arasında değişmektedir 

Neden Çin’de Üniversite Eğitimi ?

Çinde Eğitim Yüksek kaliteli ve Hesaplıdır.

Çin Üniversiteleri nin Sahip olduğu teknik donanım ve uzman kadrosu

Çin Üniversiteleri nde Mühendislik, Fen bilimleri, Tıp , finans, Sosyal bilimler, uluslararası ticaret, gibi pek çok alanda eğitim alabilme olanağı.

Çinde Eğitim alarak Dünyanın en çok konuşulan dillerinden birini öğrenmek

Çin Üniversiteleri nden Mezuniyetiniz sonrasında uluslararası ticarette istediğiniz olanaklara sahip iş sahibi olabilirsiniz.

Çin’de Üniversite Okumak , Kariyeriniz ve dünya vizyonunuzda farklar yaratma olanağı sağlar

Çin Shanghai Üniversitelerinde Eğitim 

Çin Shangai şehri şehri 17.000.000 dan fazla nüfusa sahip ticaret ve bilim şehridir. Shangai, Işıklar ve gökdelenler şehri olarak anılmaktadır. 

Çinde Üniversite Eğitimi  alırken Şanghay’da yaşamanın eşsiz olanaklarına da sahip olabilirsiniz. Şangay uluslararası ticarette dünya çapında önemli bir merkezdir . Şangay Üniversiteleri  uluslararası arenada, sanat ve modada ve geniş kültürü ile Eğitim alan siz gençlerin ufkunu ve vizyonunu açarak hayata hazırlamaktadır. Şangay’da üniversite eğitimi alarak Kariyeriniz için doğru değerlendirmeler yapabileceksiniz. Şangay’da birçok uluslararası Banka ve birçok alanda firmalar bulunmaktadır. Çin’de Eğitim aldığınız bölüm üzerine kolaylıkla staj yapma imkânını da şangay şehrinde bulabilirsiniz.

Çin Şanghay üniversiteleri  Eğitim aldığınız süre içerisinde kampüslerinde çeşitli olanaklar sunar. shangai üniversiteleri nin Geniş yemyeşil bahçeleri, modern yapıları ve yurtları, Bilgisayar labaratuarları ,zengin kütüphaneleri ve  spor tesisleri, ve şehir merkezinde yerleşik oluşları ile  ulaşımdaki kolaylığı ve yakınlığı öğrencilere sağladığı olanaklardan sadece birkaçıdır.

Çin’de Öğrenci Yurtları 

Çin’deki Üniversiteler in öğrenci yurt odaları genellikle kampüs içerisinde yada kampüslere yakın konuşlanmıştır. Öğrenciler ortak kullanım mutfaklarda kendi yemeklerini hazırlayabilir ve yurdun çamaşırhanesinde yıkama ve kurulama hizmetlerinden yararlanabilirler.Yurtların çevresinde çok sayıda sosyal olanaklar bulunmaktadır. Shangai de bulunan üniversitelerin yurt fiyatları değişkenlik göstermekte olup , fiyatları etkileyen farktörler şunlardır :

1. Yurt ve Odanın konforu 

2. Odada kalan kişi sayısı 

3. Yurt odası için yapılan ödeme planı

Örneğin ;  2 kişilik konforlu bir yurt seçtiğinizde ve ödemeyi aylık periyotlarla yaptığınızda  Aylık 1 kişi : 200$ – 300$ arasında değişmektedir . Ödeme dönemlik veya Senelik peşin yaparılırsa yaklaşık %20 – %30  oranında indirim yapılmaktadır.

Çin’de ki Üniversite yurt odaları son derece konforlu ve güvenlidir. Odalarda standart TV-Klima- Wc-banyo, ders çalışma masası, mini buzdolabı, internet bağlantısı bulunmaktadır Oda konforu gözönüne alındığında ücretleri son derece makuldur.

Doğu Çin Normal Üniversitesi  – Shanghai Teknoloji Üniversitesi – Shanghai Üniversitesi – Şangay Üniversitesi – Fudan Üniversitesi  

Call Now ButtonBilgi isteyin