GÜRCİSTAN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

GÜRCİSTAN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Gürcistan’ın güzide şehri Tifliste 1922 yılında Tiflis Devlet Üniversitesi’nin Politeknik Fakültesi olarak kurulan Gürcistan Teknik Üniversitesi, 1928 yılında tüm departmanlarının birleşmesiyle bugünkü adını alarak bağımsız bir üniversite haline gelmiştir.

Zaman içerisinde çok büyük gelişme kat eden ve zamanın gerektirdiği eğitim sistemine göre kendisini şekillendirerek değişen üniversite, bu gelişime açık yapısının doğal bir sonucu olarak dünyanın köklü üniversiteleri arasına girmeyi başarmış, saygın bir üniversite halini almıştır. Hatta bu başarısını 2001 yılında Avrupa Üniversite Birliği’nin tam üyesi haline gelerek taçlandırmıştır.

Lisans eğitimi haricinde yüksek lisans ve doktora programları da bulunan Gürcistan Teknik Üniversitesi, öğrencilerine son teknoloji araçların da yardımıyla teorik bilginin yanı sıra pratik eğitim de vererek öğrencilerinin iş hayatına atıldıklarında birçok konuda halihazırda tecrübe sahibi olmasını sağlamaktadır.

Kendi içerisinde aktif bir sosyal yapısı olan üniversite, öğrenci değişim programları sayesinde öğrencilerinin farklı kültürleri tanımasına, dil eğitimini geliştirmesine ve eşsiz benzersiz tecrübeler kazanmasına yardımcı olmaktadır. Mezun olduktan sonra ise gerek uzman akademik kadrosundaki değerli akademisyenler, gerekse üniversite yönetimi öğrencilerinin burada almış oldukları eğitime adeta kefil olarak güçlü referanslar sağlamakta; kısa bir deyişle öğrencisini mezun olduktan sonraki hayatında da yalnız bırakmamaktadır.

Bünyesinde İnşaat Mühendisliği Fakültesi – Elektrik Mühendisliği Fakültesi – Maden ve Jeoloji Fakültesi – Kimya ve Metalurji Fakültesi – Ulaştırma ve Makine Mühendisliği Fakültesi – Mimarlık, Şehir Planlama ve Tasarım Fakültesi – Hukuk ve Uluslararası İlişkiler Fakültesi – İktisat Mühendisliği, Medya Teknolojisi ve Sosyal Bilimler Fakültesi – İşletme Teknolojisi Fakültesi – Bilişim ve Kontrol Sistemleri Fakültesi – Uluslararası Tasarım Okulu – Ziraat Bilimleri ve Biyosistem Mühendisliği Fakültesi olmak üzere 12 farklı fakülte olan Gürcistan Teknik Üniversitesi, çeşitli departmanlar ve spesifik bölümleriyle eğitimine devam etmektedir.

Gürcistan Teknik Üniversitesi
GÜRCİSTAN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ-2
GÜRCİSTAN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ-3
GÜRCİSTAN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ-4
Call Now ButtonBilgi isteyin