Nahçıvan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi, Bünyesinde kendi Hastahanesini barındıran, Azerbaycan’ın en kaliteli Tıp Fakültelerinden biridir. Nahçıvan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesinde, Tıp,Diş Hekimliği, Eczacılık Bölümlerinde Eğitim verilmektedir.
Nahçıvan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesinin kendi bünyesinde 3 katlı Klinik Hastahanesi bulunmaktadır. Tıp Fakültesi Öğrencileri, seçilen derslerini, Nahçıvan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastahanesinde yapmaktadırlar.
Nahçıvan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesinin 20. Yıldönümünde, En teknolojik standartlara cevap veren, en yüksek teknolojiyle donatılan, yeni fakülte binası 2019 yılında hizmete alınmıştır.
Simülatörler, 3D Vived Anatomi Teknolojisi, Sentetik Kadavra, Diş Fantom Testi gibi en son teknolojinin kullanıldığı derslerde, çağın tüm gereksinimleri hedef alınarak, eğitim verilmektedir.
Nahçıvan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi şuana kadar 580 mezun vermiştir. 46 Öğrenci Türkiye vatandaşıdır.
Nahçıvan Devlet Üniversitesi mezunları, Türkiye,Amerika,Kanada,İspanya,Almanya,Hollanda gibi ülkelerde, Tıp alanında başarıyla mesleklerini sürdürmektedir. Nahçıvan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesinde Eğitim alabileceğiniz Bölümler;

Tıp
Diş Hekimliği
Eczacılık

Call Now ButtonBilgi isteyin