NAHÇIVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLERİ

nahcivan-yillik-ucretler fiyat
evraklar

Nahçıvan Devlet Üniversitesi

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, doğası gereği, güçlü bir ulusal temele sahip, en gelişmiş ve yüksek öğretim kurumudur.1967 de Azerbaycan’a bağlı özerk cumhuriyet olan Nahçıvan’da kurulmuştur.Dört kıtada elliden fazla üniversiteyle işbirliği anlaşmaları imzalayan Nahçıvan Devlet Üniversitesi, geniş uluslararası bağlantılara, güvenilir ortaklara ve samimi arkadaşlara sahiptir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi , Avrupa Üniversiteleri Birliği, Avrupa Rektörleri Kulübü, Asya Üniversiteleri Birliği, Karadeniz Üniversiteleri Birliği, Kafkas Üniversiteleri Birliği, İpek Yolu Üniversiteleri Rektörleri Birliği, Nahçıvan Devlet Üniversitesi ile ortak projeler ve uluslararası sempozyumlar arasındaki ilişkilerin genişletilmesinde önemli rol oynamaktadır.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde televizyon stüdyosu, “Nuhchikhan” Radyosu, tiyatro stüdyosu, dans ve vokal grupları ve koro grupları buradaki kültürel çevrenin gelişimine başarıyla katkıda bulunuyor. Üniversite, öğrenci sporcuları için en güncel olanaklara sahiptir.Kısacası, Nahçıvan Devlet Üniversitesi, yüksek düzeyde bir eğitim almak, büyük miktarda bilgi ve görünüm kazanmak, beceri ve yetenek geliştirmek, ilginç ve anlamlı boş vakit geçirmek için tüm olanaklara ve fırsatlara sahiptir.

Üniversite Öğrenci Yurdu , geleneksel öğrenci yurtlarının aksine tüm olanaklara sahip, son teknoloji ürünü bir konut merkezidir.Nahçıvan Devlet Üniversitesi, 21. yüzyılın bir üniversitesidir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi

Tamamen modern ekipmanlarla donatılmış Nahçıvan Devlet Üniversitesi, geniş imkânları ve uzman eğitim kadrosuyla özellikle yurtdışında Tıp , Diş Hekimliği ve Eczacılık , Hukuk , Mimarlık , Mühendislik eğitimi almayı düşünenler için harika bir seçenektir.Üniversitede Eğitim Dili Azeri türkçesi olup , yabancı öğrenciler üniversite bünyesinde azerice hazırlık sınıfı eğitimi almaktadır.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde Azerbaycan Türkçesi ile Tıp , Diş Hekimliği , Eczacılık , Mimarlık , Mühendislik ve Hukuk eğitimi alarak hayalinizdeki mesleğe kavuşabilirsiniz!

Nahçıvan üniversitesinde Tıp , Diş hekimliği , Eczacılık okumanın sağladığı en büyük avantajlardan biri de Türkiye’den gelen öğrencilere sınavsız kayıt olanağı tanımasıdır. Başka bir deyişle, ülkemizdeki üniversite sınavından aldığınız puan ne olursa olsun, hazırlık eğitimini başarıyla tamamlamanızın ardından Başta Sağlık bölümleri olmak üzere üniversitenin tüm fakültelerinde eğitiminize başlayabilirsiniz!

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’nın en iyi üniversitelerinden biri olup ,diğer üniversiteler arasında özel bir yere sahiptir. 110 hektarlık alan üzerine kurulu üniversite kampüsü, her türlü tesis ve imkânı barındıran modern eğitim binalarına sahiptir. Laboratuvarlar, internet merkezleri ve modern bilişim teknolojileriyle donatılmış elektronik kütüphanesi tüm öğrenci ve öğretim üyelerinin hizmetindedir. Üniversitenin tümünde kablosuz Wi-Fi internet hizmeti bulunur.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi hakkında detaylı bilgi için Online Katalog buradan cihazınıza indirebilirsiniz
Azerbaycan Nahçıvan şehri hakkında
Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti, Türkiye, İran ve Ermenistan arasında denize kıyısı olmayan Azerbaycan’a bağlı özerk bir cumhuriyet olup, Azerbaycan’ın ülkemiz ile tek kara sınırını oluşturmaktadır.Türkiye tarafında Dilucu, Nahçıvan tarafında ise Sederek Gümrük Kapıları yer almaktadır. Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti Nahçıvan Şehri ile Iğdır Merkezi arası mesafe yaklaşık 160 km’dir. Dilucu/Sederek Sınır Kapıları yaklaşık olarak orta noktada bulunmaktadır.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Sağlık Bölümü Ücretleri

Tıp Fakültesi – 2000 USD

Diş Hekimliği – 2000 USD

Eczacılık – 2000 USD

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Mühendislik Bölümü Ücretleri

Nahçıvan devlet üniversitesi mühendislik bölümü ücretleri 1500-2000 usd arasındadır.

İKLİM

Karasal iklime sahiptir. Yazlar sıcak, kışlar soğuktur. Ilık geçen ilkbahar ayları yağışlı, sonbahar ise kuraktır.

Yaz aylarında sıcaklık 40 dereceye yükselebilmekte, sert kış şartlarında Ocak ve Şubat aylarında ise –15 dereceye kadar düşebilmektedir.

NÜFUS, DİL ve DİN

Toplam Nüfus:552.800 (28 Ocak 2018 tarihi itibariyle)

Resmi Dil:Azeri Türkçesi Din:Nüfusun %99,9’u Müslümandır.

Nahçıvan’a nasıl gelinir?

Nahçıvan’a ulaşımın en kolay yolu Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Nahçıvan arası seferleridir. Iğdır Havaalanı’nın açılması ile birlikte, havayolu ile Iğdır’a intikal edip, Iğdır üzerinden karayolu ile Nahçıvan’a gelinmesi de mümkündür. Iğdır-Nahçıvan arasında düzenli olarak otobüs seferleri yapılmaktadır. Dolayısıyla karayolu ile Iğdır’a, oradan da Nahçıvan’a gelmek de ayrı bir alternatiftir.

Azerbaycan Hava Yolları ( AZAL) Nah çıvan-Bakü arasında seferleri vardır. Yabancılar için ücret 70 Manattır (yaklaşık 43 ABD Doları).

Nahçıvan’da Ev Kiralama

Ortalama 1+1 Ev kiraları Aylık 200-300 ABD doları aralığında değişmektedir

Call Now ButtonBilgi isteyin