Polonyada Eğitim Çok Avantajlı

Polonyada Eğitim yüksek hayat standartları ve Ekonomik yaşam koşulları , Lisans eğitimi süresinin 3 sene oluşu , Yök Denkliğide gözönüne alındığında yurtdışında üniversite okumak için en uygun seçeneklerden biri olduğu görülmektedir.

Polonyada üniversite eğitimi almak isteyen üniversite adaylarının sadece lise mezunu olmaları yeterlidir. Herhangibir sınav – şart-koşul aranmamaktadır.Ayrıca öğrenci adaylarının Türkiyede üniversite sınavında başarılı olma şartıda aranmaz . Başvuru yapan üniversite adayları lisede almış oldukları dersler ve bu derslerden başarı durumları – transkript ( not çizelgesi ) çizelgesine bakılarak öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Polonya üniversitelerine yerleştirimektedir.

Polonyada üniversite eğitimi İngilizce ya da Lehçe olarak görülmektedir. Polonya eğitim sisteminde lisans eğitimi 3 yıl sürmektedir.Bazı mühendislik bölümlerinde ise bu süre 4 yıla kadar uzayabilmektedir.

Polonya Danışmanlık Hizmeti Paketimiz 

ANT Eğitim Danışmanlığı ile tanışma

İhtiyacınızın ve size uygun programın belirlenmesi , 

Polonya’da Üniversite başvuru için gerekli olan tüm evrakların yeminli tercümesinin ve tasdiklerinin yaptırılması ve üniversiteye kayıt başvurunuzun adınıza yapılması,

Kayıt işlemleri- Kabul belgesinin gelmesi ve vize işlemleri için destek , vize başvurusu , danışmanlık

Hazırlık aşaması ve Vize başvuru desteği – Oryantasyon – Uçak Bileti ve Transfer ayarlanması – Polonya Havalimanı Karşılama

Şehir Gezisi ve Oryatasyon – Mobil operator hizmeti – Uluslararasi ogrenci karti basvurusu 

Oturum karti basvurusu ve takibi – Seyahat asistanligi –  Polonyada Universite ve Yurt Kayıtları 

ANT Danışmanlık Polonya Temsilciliği ile Eğitim sonuna kadar yanınızda

Polonyada Özel Anlaşmalı Üniversitelerimizde  9 Ay Süreli İngilizce Hazırlık Sınıfı Eğitimi Herşey Dahil 3400 Euro ( Eğitim + Vize + Uçak bileti + Danışmanlık )  

Detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçiniz.

Polonya’da Tıp Eğitimi 

Polonya’da tıp eğitimi 6 yıl sürmekte olup öğrencinin sadece lise mezunu olması yeterlidir.Sınav -şart koşul aranmaksınız öğrenciler Polonyada tıp eğitimini lehçe ve ingilizce dillerinde alabilirler.

Polonya’da Fizyoterapi Eğitimi   

Polonyada Rzeszow Teknoloji ve işletme üniversitesi’nde İngilizce Dilinde Fizyoterapi Eğitimi Senelik 3000 Euro Üstelik Eğitim süresi 3 Yıl

Polonya’da Mühendislik Eğitimi

Polonya’da Mühendislik Eğitimi 3 ve 4 sene sürmektedir. Öğrenciler Lise mezuniyet belgesi ile başvuru yapabilirler. sınav -şart-koşul aranmaz . Lehçe ve İngilizce dillerinde eğitim alabilirler.Polonyada Mühendislik alanlarında ingilizce eğitim fiyatları  senelik 3000Euro – 4000Euro arasında değişmektedir

Polonya Üniversite Fiyatları

Polonyada üniversite fiyatları Mühendislik bölümlerinde senelik 3000 – 4000 Euro arasında değişmektedir.Polonya Üniversiteleri nde eğitim gören öğrenciler 1 sene ingilizce hazırlık sınıfı sonrasında eğitimlerine ingilizce olarak devam ederler.

Polonyada üniversite eğitimi  Lisans bölümlerinde 3 senedir . Bu sebeple polonyada eğitim oldukça ekomiktir. Polonya AB üyesi bir ülke olduğu için AB diploması almaya hak kazanmış olur dilerseniz türkiyede dilerseniz avrupa ülkelerinde çalışabilirsiniz.

Varşova Teknoloji Üniversitesi 

Varşova Teknoloji Üniversitesi uzun bir geçmişe sahiptir. Okul  1826 yılında kurulmuş olup 1915 yılında mühendislik bölümlerini arttırmıştır.Okul Polonyanın başkenti Varşovada bulunmaktadır.

• Varşova Teknoloji Üniversitesi Teknik Üniversite alanında Polonya’nın 1 numarası olmakla beraber lisans, yüksek lisans ve doktora alanında İngilizce eğitim vermektedir.

• Aynı zamanda bütün Avrupa ülkelerine göre hem prestijli hem de fiyat olarak çok daha uygundur.

• Okul mühendislik ve teknoloji alanında Dünya sıralamasında 206. sırada Genel Sıralamada ise 651.sırada yer almaktadır.

• Okul, birbirinden farklı etnik kökenden farklı uluslardan farklı kıtalardan bir çok öğrenciye ev sahipliği yapıp eğitim vermektedir.

• 11 farklı yurt seçeneğiyle de en ayrıcalıklı okullardan biridir.

 Polonya’da Üniversite Eğitimi

Polonyada okumak için Sınav kazanmanız şart değil! Polonyada Eğitim alarak biryandan avrupada yaşayabilir , schengen vizeniz ile avrupa birliğinde serbest dolaşım hakkınızı kullanabilirsiniz. Polonyada Eğitim aldığınız üniversite kadar yaşadığınız şehir ve o şehrin sosyal -kültürel yapısıda oldukça önemlidir.Polonyada üniversite eğitimi alarak biryandan Avrupa’nın tam ortasında yaşayacak, ve birçok Avrupa ülkesinden arkadaşlar edineceksiniz.

Polonyada Üniversite eğitimi nizin ardından kültür ve vizyon bakımından Türkiye’de üniversite eğitim alan birçok öğrenciden  onlarca adım önce olacaksınız çok uluslu şirketler tarafından daha öncelikle tercih edileceksiniz.

Polonya üniversite eğitimi almak için herhangi bir sınav kazanma şartı aranmamaktadır.  Polonyada arzu ettiğiniz bölümde eğitim alabilir ve hayalinizdeki mesleğe sahip olabilirsiniz. En az lise diplomasına sahip olmanız Polonya üniversitelerinde eğitim almanız için yeterlidir

Polonyada Üniversite Ücretleri ve Yaşam Giderleri

Polonyada Üniversitelerin senelik harç ücretleri Lehçe bölümlerde 1000euro  – 2000 euro arasında değişmektedir. Öğrenci Leh dilinde eğitim almak ister ise 1 sene Lehçe hazırlık sınıfı dil eğitimi almak zorundadır.

Polonyada Üniversitelerin senelik harç ücretleri  ingilizce Bölümlerde 3000 euro – 4500 euro arasında değişmektedir.Öğrencinin ingilizcesi en az B2 ( upper intermediate ) olmalıdır. Aksi durumda öğrenci polonyada 1 sene ingilizce hazırlık sınıfı eğitimi alır.

Polonyada Yaşam gideri öğrenci yurdunda kalan bir kişi için aylık gıda ve sosyal yaşam gideri 200 euro – 300 euro arasında değişmekte olup öğrenciyi maddi anlamda zorlamamaktadır.

Polonya Üniversiteleri

Sınavlarına girdiniz ve arzu etmediğiniz bir bölümü kazandıysanız , üzülmeyin ! . Polonya Üniversiteleri istedğiniz bölümde eğitim almak için en uygun seçeneklerden biridir.

Polonya Üniversiteleri nde istediğiniz bölümde eğitim almak için sadece lise diplomasına sahip olmanız yeterlidir.Türkiyede herhangi bir liseden mezun bir öğrenci polonya üniversitelerinde Mühendislik – Tıp alanlarında rahatlıkla eğitim alabilmektedir.

Polonya Üniversiteleri  kaliteli ve disiplinli eğitim sistemi ile tanınmaktadır. Üniversilerin eğitim kalitesi bakımından Tüm Avrupada kabul görmekte örneğin Almanya yada fransadaki herhangi bir üniversitenin diplomasına denk kabul edilmektedir.

Polonya’da Üniversite Okumak Ekonomiktir

Türkiyede bulunan özel üniversitelerden daha uygun fiyatlarla polonyada üniversite eğitimi alabilirsiniz.

Polonya’da Üniversite Okumak sizi maddi açıdan zorlamaz. Polonyadaki Üniversiteler in  toplam maliyeti, Türkiyede bulunan özel üniversiteler ile karşılaştırıldığında oldukça uygun olduğu görülmektedir.

Polonya Üniversiteleri Yök Denkliği Vardır.

Polonya AB üyesi bir ülkedir. Polonyadan Mezun olan öğrenciler AB diploması almaya hak kazanırlar. Polonya üniversiteleri nin yök denkliği bulunmaktadır. Polonyada herhangi bir üniversiteden mezun olan öğrenci Türkiyede üniversite mezunu sayılmaktadır ve Türkiyede Kısa dönem erbaş yada yedek subay olarak askerlik yapmaktadırlar.

Polonya Üniversiteleri Avrupa Üniversitelerine Denk tir.

Polonyada Eğitim alan öğrenci Avrupada herhangi bir üniversiteden mezun olmuş gibi sayılır .Polonya üniversitelerini sadece yök değil Avrupada tanımakta ve Avrupa’da da denkliği bulunmaktadır.Polonya üniversiteleri yabancı öğrencilere gereken önemi vermektedir.yabancı öğrencilerin sorunları ile yakından ilgilenmek amacıyla yabancı öğrenciler ofisleri bulunmaktadır.Polonya Üniversiteleri Avrupa birliği diploması vermekte olup – Yök denkliği sırasında öğrenciler problem yaşamamaktadır.

Polonyada Üniversite Eğitimi 3 Yıl

Polonyada Eğitim sistemi : Lisans eğitimi 3 ve 3.5 yıldır. Türkiyede 4 senede mezun olacağınız bölümden Polonyada 3 – 3.5 senede mezun olursunuz böylelike zamandan ve paradan tasarruf eder , iş hayatında 1 sene önce başlarsınız.Polonyada Lehçe yada ingilizce olarak eğitim alabilir , mezun olduğunuzda 2 dil sahibi olursunuz.

Polonya Öğrenci Vizesi 

Polonya Öğrenci Vizesi için Polonya Konsolosluğu’na başvurunuzda ANT Danışmanlık size destek sağlayacaktır. Polonya Öğrenci Vizesi için gerekli olan belgeleri bize Ulaştırdıktan sonra belgelerinizi kontrol edip Polonya Konsolosluğuna Öğrenci vizesi alınımı için sizin yerinize başvurunuzu yapacağız.

Şahsen yapmanız gereken başvurularda ise size danışmanlık hizmeti vererek sorunsuz bir şekilde vize almanıza yardımcı olacağız.

Polonya’da Özel Anlaşmalı Üniversitelerimizde  9 Ay Süreli İngilizce Hazırlık Sınıfı Eğitimi Herşey Dahil sadece 3400Euro !  ( Eğitim + Vize + Uçak bileti + Danışmanlık )

Detaylı Bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz 

Call Now ButtonBilgi isteyin