TİFLİS DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ

Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi, neredeyse yüz yıllık gelişim geçmişiyle Gürcistan’daki yüksek tıp eğitiminin ana merkezidir. Ülkemizdeki yüksek tıp eğitimi benzer yaştadır. Binlerce Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi mezununun Gürcistan’da, Avrupa’da ve tüm dünyada önde gelen birçok klinik ve kurumu dekore etmesi gurur vericidir.

Profesör Zurab Vadachkoria
Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi Rektörü

TİFLİS DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ

Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi, Gürcistan’ın başkenti ve aynı zamanda en büyük ve en gözde şehirlerinden olan Tiflis’in en büyük değerlerinden biridir. Hatta 8 Şubat 1918 tarihinde bu üniversitenin kuruluşu Gürcistan’ın en önemli olaylarından biri olarak tarihe geçmiştir. Dünyada tıp alanında önemli bir isim olarak kabul edilen Profesör Petre Melkishvili üniversitenin ilk rektörü olarak tarihe geçmiştir.

Üniversite bünyesinde alanlarında tanınırlığa sahip olan onlarca profesör halihazırda eğitim vermekte, bu eğitimlerde ise son teknoloji ve yenilikçi araçlar kullanılmaktadır. Son derece donanımlı ve güçlü referanslara sahip sağlıkçılar mezun etmeyi kendine misyon edinen Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi, son yıllarda yurt dışında sağlık alanında eğitim almak isteyen öğrencilerin büyük bir çoğunluğunun tercihi olmaktadır.

Klasik eğitim disiplinlerine önem verilerek, modern tıp eğitimi uygulamaları ile öğrencilerin, sağlam temeller atmaları, üzerine de sağlık alanında doyurucu şekilde yetişmeleri sağlanmaktadır. Ve üniversitenin “Geleneklerden Geleceğe…” anlamına gelen latince sloganı aslında verilen eğitimi tam anlamıyla özetlemektedir. Ayrıyeten bölümü ile ilgili bir alanda uzmanlaşmak isteyen öğrencilere lisans eğitimi süresindeki başarı durumlarına göre bu imkan sağlanmakta, ülkemizdekinin aksine (TUS, DUS) öğrencilerin uzmanlık için ekstra bir sınava girmesine gerek kalmamaktadır.

Ayrıca kampüs içinde ve yakınlarında birçok yurt bulunmaktadır. Öğrencilerimiz yurtların güvenli ortamında ve kiralık daire seçeneklerinde kalabilirler.

Tiflis Devlet Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi’nin yanı sıra, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Halk Sağlığı gibi bölümlerde eğitim alınabilmektedir.

Yurtdışında eğitim almak, hem iş olanağı açısından, hem de dil açısından adaya büyük avantaj sağlıyor. Ancak pek çok öğrenci yetersiz maddi kaynak nedeniyle yurtdışında eğitim görme hayallerine veda ediyor. Oysa Avrupa ülkeleri arasında, üniversite eğitiminin pahalı olmadığı noktalar da bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de Gürcistan. Gürcistan her yıl binlerce Türk öğrenciye kapılarını açıyor. Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi nde ise yabancı ve yerli öğrencilere insan sağlığıu alanında eğitim veriliyor.

Gürcistan’da, başta Gürcüce olmak üzere pek çok Avrupa dilinde eğitim almak mümkün. Ayrıca ülkenin ekonomik olması, öğrencilerinde oldukça rahat bir öğrencilik geçirmesini sağlıyor. Gürcistan’ın eğitime verdiği önem ise, pek çok vakıf ve kurum tarafından destekleniyor. Ülkemizden öğrenci kabul eden Gürcistan Üniversitelerinden biri de Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi. Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi Tıp, Hemşirelik ve Diş Hekimliği gibi alanlarda eğitim almak isteyen adaylarını bekliyor.

8 Şubat 1918 yılında kurulan Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi, Gürcistan’ın en önemli olaylarından biri olarak tarihe geçmiştir. Tıp alanında önemli bir isim olan Profesör Petre Melkishvili üniversitenin ilk rektörü olarak tarihe geçmiştir. Melkishvili 12 Ekim 1917 yılında yapılan Gürcistanlı Hekimler ve Doğal Bilimler Topluluğu toplantısına katılmış ve burada bir Tıp Fakültesinin açılmasına olan ihtiyacı vurgulamıştır. Üniversite Profesürleri Fakülte Kurulu Melkishvili’nin bu önerisini Kabul etmiş ve bugünkü Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi açılmıştır.

Bu birliklere üye olan Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi akademik çalışmalar konusunda, dünyanın ileri gelen eğitim noktalarından biridir. Öğrenciler, okudukları bölümlerde akademik kariyer yapmak için herhangi bir sınava ya da mülakata tabi tutulmaz. Bunun yerine başarı durumu göz önüne alınmaktadır. Aynı şekilde, Tıp öğrencileri diledikleri dalda eğitimlerine devam edebilmek için ülkemizdeki gibi bir TUS sınavına tabi tutulmazlar. Bu sebeple, özellikle akademik eğitim anlamında kendini geliştirmek isteyen gençlerin odağı Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi olmaktadır.

İngilizce ve Rusça eğitim veren Tiflis Tıp Üniversitesi, dünyanın dört bir yanından öğrenci kabulü yapmaktadır. Bu doğrultuda pek çok etnik kültürü bünyesinde barındıran üniversite, aynı zamanda ucuz Tıp eğitimi veren okulların da başında gelir. Yaklaşık dönemi 1750 ile 3500 Dolar arasında değişen eğitim masrafı ile pek çok üniversiteyi de uygunluk bakımından geride bırakmayı başarmıştır. Öğrenciler kütüphane ve üniversitenin yaşam alanlarında kaynaşabiliyor ve birlikte organizasyonlarda bulunabiliyorlar. Ayrıca bu okulda yarım dönem eğitim gören öğrenciler Eramus – Sokrates Programı ile farklı bir ülkede de eğitim alma şansı yakalayabilmektedir.

Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi, kullandığı teknolojik teçhizatlar ve uygulama merkezleri sayesinde, dünya üzerinde en iyi tıp eğitimi veren üniversitelerden biridir. Bu üniversitenin hem 4, hem de 2 yıllık bölümlerinden mezun olmak, sektörde bir adım önce olmak anlamına gelmektedir. Hatta bu üniversitede okuyan gençler, eğitim süreci esnasında, farklı ülkelerden de eğitim alma ve farklı kültürleri tanıma imkânı yakalamaktadır. Ayrıca Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi uygun rakamları ile de oldukça fazla tercih edilmektedir. Üniversite kadrosunun uzman kişilerden oluşması ve okulun yabancı dil bölümlerinin bulunması, güçlü referanslar ile mezun olunmasını sağlamaktadır. Öğrenciler bu üniversitede hem Gürcüce, hem de İngilizce eğitim alabilmekteler.

Tiflis Tıp Üniversitesi yurt anlamında da oldukça fazla seçenek sunan bir okuldur. Hem kampüs çevresinde bulunan yurtlarda uygun rakamlara konaklamak, hem de yine ekonomik fiyatlara kiralık daire bulmak mümkündür. Yurtdışı tüm üniversiteler için aracılık eden ve kayıt işlemlerinizi üstlenen ANT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmamız, Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi ve daha pek çok eğitim kurumuna yerleşmenizi sağlıyor.

Gürcistan Tiflis Devlet Tıp üniversitesi, sadece Gürcistan’ın değil, aynı zamanda Kafkaslar Bölgesi’nin en önemli tıp okullarından biridir. Bu kaliteli tıp okulu, oldukça uzun yıllara dayana temelleri ile dikkat çekmektedir. Siz de, tıp eğitimi alma hayalleriniz varsa, bunları okul ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bir sınav şartı olmadan, ülkemizdeki giriş sınavlarından bağımsız olarak başvurularınızı yapabilirsiniz. Tıp fakültelerinde eğitim alacak seviyede puan alamadıysanız, ya da üniversite sınavlarına girmek, bu yoğun stresi yaşamak istemiyorsanız, yurtdışında tıp eğitimi alabilirsiniz. Kaliteli ve size doğru yol gösterecek bir rehber ile siz de en doğru tıp fakültesini bulabilirsiniz. ANT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak doğru adımlar atarken sizinle olacağız.

ANT Yurtdışı Eğitim İle Hayallerinizdeki Tıp Eğitimi Gürcistan’da:

Hayallerinizdeki, özenli ve kaliteli, aynı zamanda size uluslararası geçerli diploma sunacak tıp eğitimini, Gürcistan Tiflis Devlet Üniversitesi’nde alabilirsiniz. Eğitim temellerini 8 Şubat 1918’de atan okul, ülke genelinde son derece etkin şekilde eğitim hayatına devam etmektedir. Ülkenin sağlık sektörünün ve hizmetlerinin gelişmesinde geçmişte ve günümüzde söz sahibidir. Tarihi özellikler taşıyan ancak kaliteli ve detaylı şekilde modernize edilen kampus içinde, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak her ayrıntı düzenlenmiştir. Öğrencilerin, dersleriniz teorik şekilde öğrenirken, diğer yandan pratik anlamda kendilerini geliştirmeleri için uygun klinikler, laboratuarlar, sağlık merkezleri ve üniversite hastanesi bulunmaktadır. Mezun olan gençler, sağlık hizmetlerinde çalışmaya hazır hale gelmektedir.

Gürcistan Tiflis Tıp Üniversitesi, uluslararası anlamda birçok kurum ile bağlantılara sahiptir. Avrupa Tıp Eğitimi Birliği, Dünya Tıp Eğitimi Federasyonu, Doğu Avrupa Tıp Eğitimi Birliği kurumlarında kurucu ortak ve üye olarak aktif şekilde yer almaktadır. Üniversite son derece seçkin eğitim kadrosuna sahiptir. Profesörler ve doçentler sağlık alanında, ülkede çok önemli işlere imza atan isimlerdir. Asistanlar ve tüm akademik kadro her an ve kesinlikle ayırt etmeksizin öğrencilerin yanındadır. Klasik eğitim disiplinlerine önem verilerek, modern tıp eğitimi uygulamaları ile öğrencilerin, sağlam temeller atmaları, üzerine de sağlık alanında doyurucu şekilde yetişmeleri sağlanmaktadır.

Üniversite bölümleri olarak, tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi, eczacılık fakültesi, fizik tedavi bölümü, hemşirelik bölümleri ile eğitim vermektedir. Öğrencilerimiz eğitim yıllarında zorlanmamak adına, bir sene dil eğitimi için hazırlık sınıfında eğitim almaktadır. Öğrenci danışmanlarımızla görüşerek, belirlenen güncel harç rakamlarını öğrenebilirsiniz. Eğitim dili İngilizce olup,dil seviyeniz yeterliyse direk olarak lisans senelerinizden başlayabilirsiniz. Lisans yıllarında, başarılı ve talep eden öğrencilerimizin yatay geçiş yapma hakları bulunmaktadır. Son derece uygun harç rakamları ve sömestre başlarında iki defada ödemelerinizi yapabilme avantajı sizleri bekliyor.

Kampus içinde ve yakınlarında birçok yurt bulunmaktadır. Öğrencilerimiz yurtların güvenli ortamında ve kiralık daire seçeneklerinde kalabilirler.Öte yandan, Tiflis, başkent, son derece huzuru ve planlı yapısı ile beğeneceğiniz bir kenttir.

TIFLIS DEVLET TIP ÜNIVERSITESI-1
TIFLIS DEVLET TIP ÜNIVERSITESI
TIFLIS DEVLET TIP ÜNIVERSITESI-2
TIFLIS DEVLET TIP ÜNIVERSITESI-3
TIFLIS DEVLET TIP ÜNIVERSITESI-4
TIFLIS DEVLET TIP ÜNIVERSITESI-5
TIFLIS DEVLET TIP ÜNIVERSITESI-6
Call Now ButtonBilgi isteyin